Asset Publisher Asset Publisher

Zielony Punkt Kontrolny "Luzińskie Mielerze"

Nadleśnictwo Strzebielino zaprasza do skorzystania z oferty związanej z nowatorską koncepcją udostępniania lasu pt. „Zielony Punkt Kontrolny" przygotowanej w ramach projektu „Luzińskie Mielerze". Projekt ten polega na odnajdywaniu przy pomocy mapy rozmieszczonych w ciekawym terenie stałych punktów kontrolnych.

Na terenie 5,5 km2 umieściliśmy 25 stałych punktów kontrolnych (drewniane słupki), a każdy punkt ma swój numer i znak perforatora. Potwierdzeniem odnalezienia (zaliczenia) punktu jest odbicie na mapie znacznika perforatora znajdującego się przy słupku. Dzięki temu projektowi, można zdobyć nową umiejętność, jak posługiwać się mapą w terenie, jednocześnie poznając urokliwe zakątki naszych lasów.

W naszym projekcie mamy propozycję 3 typów tras: biegowej, rowerowej i narciarskiej. Każda z nich w 2 rozmiarach: krótka i długa. Oczywiście można również trasy te przejść spacerkiem. Ta różnorodność sprawia, że każdy może wybrać coś co najbardziej mu odpowiada.Aby skorzystać z naszego Zielonego Punktu Kontrolnego należy: pobrać bezpłatnie plik z odpowiednią mapą, a następnie ją wydrukować udać się na początek trasy (ul. Wilczka, 84-242 Luzino, parking przy Ścieżce Zdrowia) pokonać trasę odbijając znaczniki perforatora na karcie startowej na mapie

link do strony Polskiego Związku Orientacji Sportowej

link do strony Zielony Punkt Kontrolny

link do nauki piktogramów stosowanych na mapach w BnO