Asset Publisher Asset Publisher

Wakacje na szlakach

Sezon turystyczny w pełni. Wielu z nas chętnie korzysta z wyznaczonych przez nasze nadleśnictwo szlaków pieszych i  rowerowych. Regularnie kontrolujemy je pod kątem bezpieczeństwa użytkowników i czytelności oznakowania, lecz zapewnienie całkowitego komfortu jest bardzo trudne. Apelujemy więc do użytkowników o rozwagę i wyobraźnię. Zawsze na naszej drodze może trafić się suche bądź powalone drzewo albo odłamana gałąź. Ostatnio w pobliży rzeki Łeby nasiliła się działalność bobrów. Z dnia na dzień może pojawić się podgryzione przez te pracowite zwierzaki drzewo albo niespodziewany dół w drodze – to efekt kopania podziemnych nor. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdyż często trudne do zauważenia.
Zdecydowanie odradzamy przebywanie w lesie w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych, szczególnie w czasie burzy, silnego wiatru czy intensywnego deszczu.

Przy okazji przypominamy, że szczegółowe opisy szlaków pieszych i rowerowych wytyczonych i utrzymywanych przez Nadleśnictwo Strzebielino można znaleźć z zakładce TURYSTYKA.