Asset Publisher Asset Publisher

Odnowiliśmy oznakowanie szlaków rowerowych

Dostępne są wszystkie szlaki turystyczne Nadleśnictwa

Sezon rowerowy już się zaczął, spieszymy więc poinformować, że ukończyliśmy odnawianie oznakowania szlaków turystycznych wytyczonych staraniem naszego Nadleśnictwa. Część prac została wykonana w zeszłym roku. W roku bieżącym odnowiliśmy oznakowanie czerwonego szlaku rowerowego a także wznowiliśmy znaki na zamkniętych na czas budowy nowej trasy S6 szlaków: czarnego i części niebieskiego. Miło nam więc poinformować, że wszystkie szlaki, zarówno rowerowe jak i piesze, posiadają aktualne i czytelne oznakowania.

Opisy wszystkich szlaków wytyczonych staraniem Nadleśnictwa Strzebielino można znaleźć na stronie strzebielino.gdansk.lasy.gov.pl w zakładce TURYSTYKA. Na tejże stronie znajduje się też mapa turystyczna Nadleśnictwa.

Zachęcamy też do skorzystania z map zamieszczonych na stronie Banku Danych o Lasach. Oto adres:
https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy
Na dole strony z zakładki „Mapy BDL” wybieramy „Mapa zagospodarowania turystycznego”, w legendzie po prawej stronie „zaptaszamy” kwadracik „Szlaki turystyczne” i gotowe.

Na szlaku prawdopodobnie wygodniejsze będzie korzystanie z wersji mobilnej. W tym celu ze sklepów Google Play lub App Store pobieramy aplikację mBDL. Aby korzystać z mapy postępujemy analogicznie jak w opisanej powyżej podpowiedzi.

Życzymy Państwu dużo przyjemności na szlakach i wielu fantastycznych doznań w obcowaniu z przyrodą. Dobrego wypoczynku!