Program wycieczek 2023 r.

Poniżej przedstawiamy program wycieczek z cyklu "Z leśnikiem do lasu" na 2023 rok. Proponujemy Państwu dwa rodzaje spotkań: wędrówki oraz warsztaty ornitologiczne.
Wędrówki mają kształt pętli o długości ok. 15-20 km. Przez 12 lat wycieczek utarło się, że nie mają charakteru spaceru, lecz marszu w dość zdecydowanym tempie. Adresowane są do osób raczej aktywnych, poszukujących uczucia miłego zmęczenia po przebytej drodze. Sa to wycieczki ogólnodostępne.
Odmienny charakter mają spotkania "Z leśnikiem ornitologicznie". Tu głównym celem są warsztaty z rozpoznawania ptaków po głosie bądź wyglądzie, z czym wiążą się częste postoje, nasłuchy i obserwacje. Na te wycieczki obowiązują zapisy.

Ponadto informujemy, że tworzymy listę mailingową, z której wysyłane są informacje przypominające o zbliżającej się wycieczce. Osoby, które chcą otrzymywać takie wiadomości, prosimy o zgłaszanie się na adres: jadwiga.kuczynska@gdansk.lasy.gov.pl Osoby które już są na tej liście a chciałyby się wypisać również proszone są o informację na powyższy adres.

Sredecznie zapraszamy na wspólne wędrowanie.